4 Eylül 2009 Cuma

Doktor teyzeden haberler..

Bu aralar yazacak birşey bulamadım aslında çok şey var ama kafamı toplayıp yazamadım işte.. :(Çarşamba günü oğluşun aylık kontrolü vardı. Sormak istediklerimi biriktirdim akılama not ettim koydum oğluşu araba koltuğuna bağladım kemerini doğru doktorumuza..Kilosu normalden ileri gidiyor oğluşun azcık tontiş olmuş.. :)
Ben ilk defa duydum sizi bilmiyorum oğluşun cildi biraz değişik ben kan dolaşımında mı bir sorun var derken bazı bebeklerde olan mermer görünümündeymiş. Tıbdaki adı çok uzun aklımda tutamadım ama türkçesi mermer görünümüymüş.. Normal bir şeymiş zamanla normale dönermiş..
Göbeciğinde azcık fıtık var maalesef..

Gözlerinin içindeki sarı renk hala devam ediyordu ve hala azda olsa sarılığı devam ediyormuş. Ne sarılıkmış be geçmek bilmedi..
İlk ayda kalça çıkığı için kalça ultrasonu bakılıyormuş, bakıldı herşey normal..
Yağız biraz fazla kusuyor eğer içim rahat etmezse mide ultrasonu ile bakılacak birkaç gün gözleyeceğim kusmukların durumu, bazen ağzından fışkırırcasına çıkartıyor buda pek hoş değilmiş..

Doktor teyzemizin verdiği haberler bu kadar..

5 yorum:

elfeyp dedi ki...

Pelincim,
Güneş'in cildi de ilk aylarda bi garipti. Çok bozuktu. Benim sütümdenmiş o. Cildi zamanla düzelirmiş. Gözlerindeki sarılık Uluç'ta da geçmedi. Biz de epey uğraştık sarılıkla. Sıkıcı..
Kusması normal, hatta fazlasını çıkarıp rahatlıyor diye biliyorum ama fışkırarak olmasını bence de araştır.
Sağlıklar diliorum hepinize, ufak şeyler bunlar, halledersiniz.. Öptükk..

uğurlu gelecek dedi ki...

canım benim sağol.. evet kusması iyide şu arada fışkırarark olması anormalmiş onun için bakalım belki bu hafta içi ultrason ile bakılacak.. ufak şeyler tabi şükürki hepsi geçer..bizde sizi öptük..

ELİF dedi ki...

Pelinciğim, bu mermer görüntüsünü bende ilk defa duydum ama fotodan öyle gözükmüyor.Fışkırtarak kusmayı ise başından bi darbe aldığında yaparlarsa tehlikeli diye biliyorum ama sizin durumunuzla ilgili birşey bilmiyorum canım.öperim tontişi..

* YeLiZ * dedi ki...

Hicbiriyleilgili bir tecruben oldugu icin yorum yapamiycam ama senin tontis oglunu sevsinler :))
Nasillll ,bir saniye bile ondan ayri durmak istemiyorsun degil mi ?
Kokla benim icin onun sutlu kusmuklarini :)

uğurlu gelecek dedi ki...

Rezene çayına başladım birde zinco gaz ilacını veriyorum doğal yağlardan sizde bilirsiniz biraz azaldı gibi kusmaları.
yelizcim sorma gözümün ucundan ayırasım yanından ayırasım gelmiyor..